Permanentní make-up

Permanentní make-up je vpravování, neboli mikroimplantace různých barevných odstínů do pokožky pomocí speciálního přístroje či čepelky. Můžete si nechat zvýraznit horní nebo dolní linky okolo očí, rty a obočí. Používané barvy jsou certifikované, přírodní, organické( bezolovnaté). Novinkou v úpravě obočí je chloupková metoda vláskování Microblading.

Tato metoda je zatím jediná, která dokáže napodobit přirozený tvar obočí. Provádí se vykreslením jednotlivých chloupků, doplňuje jeho hustotu, je vedena v místu růstu a imituje přírodní obočí.

Důležité pokyny před aplikací permanentního make-upu:

Pro zdárný průběh a výsledek aplikace permanentního make upu je nutné, aby klientka před vlastním výkonem dodržela následující pokyny! V případě nedodržení nebude možné zákrok podstoupit.

 • Výkon podstupujte zcela zdravá a najezená.
 • Kůže v místě permanentu musí být bez kožních vad.
 • Váš zdravotní stav a užívané léky sdělte před samotným zákrokem při objednání – zejména neužívejte žádné léky na ředění krve či ovlivňující srážlivost krve!!! V případě užívání antibiotik je možné tetovat až 28 dní po dobrání léků.
 • Minimálně 4 hod. před výkonem nekouřit.
 • Minimálně 8 hod. před výkonem buďte odlíčená.
 • Minimálně 12 hod. před výkonem nepijte kávu a kofeinové nápoje.
 • Minimálně 24 hod. před výkonem nepijte žádné alkoholické nápoje.
 • Minimálně 7 dnů před výkonem nenavštěvujte solárium a neopalujte.
 • Minimálně měsíc před výkonem drobné kosmetické zákroky( laser, barvení obočí, řas..).
 • Minimálně 1-6 měsíců po kosmetic. zákrocích (výplně).
 • Před tetováním RTŮ je potřebné mít rty dobře hydratované, mazat je, nemít rty popraskané a den předem doporučujeme provést peeling rtů. POKUD TRPÍTE OPARY – užívejte tablety Herpesin 200 – 4 dny před a po permanentu, přes den po 4 hodinách a v noci s pauzou 8 hodin.
 • Před PMU OBOČÍ – obočí nebarvit či upravovat 7 dní před zákrokem.
 • Před PMU LINEK – prodloužené řasy musí být sundané.

Kontraindikace:

 • Léky – při užívání acylpyrinu nebo jiných léků na tzv. ředění krve je nutné tyto léky vysadit minimálně 28 dnů před výkonem. Jen po konzultaci s lékařem.
 • Antibiotika – při užívání antibiotik je provedení výkonu možné minimálně 28 dnů po dobrání poslední tablety.
 • Alergie – výkon PMU není možný při alergii na léky. V případě alergie na anestetika je možné výkon provést, ale bez jejich použití.
 • Srážlivost krve – výkon není možné provést při zvýšené krvácivosti nebo snížené srážlivosti krve.
 • Nemoc – výkon není vhodné provádět při nachlazení, rýmě, kašli, bolesti hlavy, bolesti v krku, 1 den před a 1. den menses!
 • Těhotenství – PMU není vhodné provádět v těhotenství, nejdříve 1 měsíc po ukončení kojení!
 • Krevní tlak – při vysokém krevním tlaku je aplikace možná, ale tlak musí být kompenzován léky. Doporučuji konzultaci s lékařem.
 • Diabetes – při cukrovce je možné provedení výkonu u klientů, kteří drží dietu. Pokud klient aplikuje inzulín, konzultujte to s ošetřujícím lékařem.
 • Štítná žláza – je vždy nutná konzultace s ošetřujícím lékařem, na jejímž základě bude výkon proveden dle typu onemocnění.
 • Imunita – při poruše imunity (např. po chemoterapii) lze výkon provádět nejdříve za 6 měsíců ukončení léčby a je vždy nutná konzultace s ošetřujícím lékařem, na jejímž základě bude výkon proveden či nikoliv.
 • Nitrooční tlak – není vhodné provádět aplikaci PMU očních linek.
 • Kosmetické úkony – v případě dalších kosmetických úkonů je důležité dodržet 28 dní rozestup, kdy se kůže obnovuje a permanent je nezbytné provést až poté (kosmetika, chemický peeling, botox, výplně, mezoterapie, atd…).
 • Nedoporučuji provádět chemický peeling ( změna zbarvení, narušení PMU).

Ošetření po aplikaci permanentního make-upu

Proces hojení závisí na aktivitě pokožky, starostlivosti a na vlivu okolního prostředí. Nedostatky z důvodu špatné péče je možné rozeznat. PMU je třeba ošetřovat v průběhu hojení.

Obočí – MICROBLADING

Nejméně náročná je péče při ruční technice vláskování, kdy se kůže jen velice jemně naruší a tím pádem nevzniká žádný nežádoucí stroupek, kůže se může jen jakoby lehce šupinatit. Obočí nemažeme! První 3 dny obočí nenamáčejte a poté můžete lehce omýt čistou vodou. Nepoužívejte micerální vodu!

Obočí – pudorové, či kombinace technik

Prvních 24 hodin je NEZBYTNĚ DŮLEŽITÉ ODSÁVAT!!!! První 3 hodiny ubrouskem odsávejte vzniklý výpotek cca každých 15-20 minut, po prvních 3 hodinách odsávejte po cca 30 minutách. Tento proces je velmi důležitý!! Díky odsávání vznikajícího výpotku se nevytvoří nevzhledný strup charakteristický pro PMU. První tři dny obočí nenamáčíme, poté lehce oplachujeme vodou. Obočí nemažeme! Nepoužívejte micerální vodu!

Oční linky

Oko nevysušujeme, na oko netlačíme a první 3 dny oko nijak nenamáčíme., poté cca první 5-7 dní do odhojení lehce oplachujeme vodou. Tímto chováním docílíte trvalé stabilizace barev a tvaru permanentního make upu. V první etapě vypadá permanentní make up velmi výrazně, protože pigment smíšený s tkáňovým mokem i krví může získat tmavé zabarvení a kůže není ještě zarostlá. Po vyloupnutí a vyhojení kůže které trvá cca 5–7 dní permanent značně zesvětlá, to z důvodu, že se pigment teprve ustálí, 28 dní trvá obnova pokožky, kdy se kůže opět obnoví a permanent získá výslednou barvu o cca 50% světlejší.

PMU rtů

Nejnáročnější je starostlivost o tetované rty, kde je místo nejvíce namáhané a vystavené růžným vlivům a pohybu. Jako ochranná reakce organismu se může vytvořit herpes (je potřeba preventivně užívat Herpesin 4 dní po PMU a doporučuji i 4 dny před (po 4 hod. a v noci s pauzou 8 hod). Při PMU rtů může 2.-3.den vzniknout otok. Od 4 dne lze lehce ve vyjímečných případech rty lehce natřít mastí k tomu určenou. Nedotýkejte se ústy sklenice, používejte k pití brčka. Nikdy nesahejte na ústa neumytými prsty z důvodu infekce.

Starostlivost po aplikaci PMU po dobu 4 týdnů – stručně

– Vyhněte se sluníčku, soláriu a mrazům!!!

– VZNIKLÉ ŠUPINKY A STROUPKY NENAMÁČEJTE ANI NEODTRAŇUJTE!!! (jestliže stroupek silně namočíte nebo jej odstraníte, nebude se kůže hojit, nebude se ustalovat barva, vyloupne se šupina i s barvou a vznikne tak mezera vyžadující korekci!!!).

– Tetované místo udržujte v čistotě.

– Permanent ničím NEMAŽTE!

– Nemažte tetované místo antibiotiky či kortikoidy!

– Vyhněte se sauně, páře, koupališti, bazénu, laseru, prašnému prostředí, sluníčku či mrazu.

– Neaplikujte make up, pudry, nechoďte na kosmetiku ani nepoužívejte produkty s AHA kyselinami, chem.peelingy ani žádné jiné kosmetické prostředky.