PEDIKÚRA

V rámci prevence syndromu diabetické nohy se některé pojišťovny rozhodly proplácet přístrojové ošetření všem diabetikům.

Víte, že v rámci prevence syndromu diabetické nohy se některé pojišťovny rozhodly proplácet přístrojové ošetření všem diabetikům. Některé pojišťovny poskytují ze svých preventivních programů příspěvky na přístrojovou pedikúru pro diabetiky. Na stránkách České podiatrické společnosti je přehled informací jednotlivých pojišťoven.

Částky se poměrně liší, ale nejsou zcela zanedbatelné.

Jaké doklady budete potřebovat?

– Doklad o zaplacení dané pomůcky / služby (v den podání žádosti by neměl být starší 3.měsíců nebo dle podmínek pojišťovny).
– Doklad o diagnóze (např.průkaz diabetika, a lékařské potvrzení).
– Číslo bankovního účtu, na který má být příspěvek zaslán. V Salonu Hanka (r.2023) jsou místa dočasně obsazena

Vyplnění žádosti je možné elektronicky či na přepážce pojišťovny. Příspěvek lze čerpat postupně do 15.12. daného roku (VZP) nebo dle podmínek pojišťoven. Výši příspěvku a podmínek si každá pojišťovna během roku může upravit. Každá pojišťovna Vám sdělí poskytovatele služeb přístrojové pedikúry v daném regionu, který Vám může vystavit doklad k proplacení příspěvku. Vzhledem k tomu, že máme omezenou kapacitu klientů , je nutné si včas zarezervovat místo cca do února – března nebo do obsazení volných míst.

V Salonu Hanka (r.2023) jsou místa dočasně obsazena.